Gmina Czajków
http://czajkow-gmina.pl

01 sierpnia 2018 08:11 | Aktualności

Wnioski o świadczenia

Terminy składania wniosków na świadczenia wychowawcze „500+” i na świadczenie Dobry Start „300+”

Wnioski na świadczenie wychowawcze „500+”

Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Zbliżający się nowy okres świadczeniowy powoduje więc konieczność złożenia nowego wniosku.

Termin składania wniosków on-line – od 1 lipca 2018r.; Rodziny, które będą chciały ubiegać się o świadczenie „500+” drogą elektroniczną, w miesiącu lipcu mają do wyboru trzy kanały on-line – wśród nich: ministerialny Portal informacyjno – Usługowy Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

Termin składania wniosków drogą tradycyjną tj. w wersji papierowej, czyli osobiście w GOPS lub za pośrednictwem poczty – od 1 sierpnia 2018r.

Wnioski na Świadczenie ” Dobry Start”

Termin składania wniosków on-line – od 1 lipca 2018r.; Rodziny, które będą chciały ubiegać się o świadczenie ” Dobry Start” drogą elektroniczną, w miesiącu lipcu mają do wyboru trzy kanały on-line – wśród nich: ministerialny Portal informacyjno – Usługowy Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

Termin składania wniosków drogą tradycyjną tj. w wersji papierowej, czyli osobiście w GOPS lub za pośrednictwem poczty – od 1 sierpnia 2018r.

 

Załączniki:

Wniosek Dobry start [3.86 MB]

wniosek_o_ustalenie_prawa_do_specjalnego_zasilku_opiekunczego.pdf [4.7 MB]

wniosek_o_ustalenie_prawa_do_swiadczen_z_funduszu_alimentacyjnego.pdf [3.72 MB]

wniosek_500_.pdf [4.65 MB]

wniosek_o_ustalenie_prawa_do_zasilku_rodzinnego1.pdf [1.71 MB]