Uroczyste poświęcenie oraz przekazanie samochodu strażackiego

02 maja 2017 14:21 | Aktualności

W dniu 1 maja w Czajkowie odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu strażackiego połączona z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele p. w. św. Stanisława BM w Czajkowie, przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Chrobaka oraz kapelana strażaków ks. Mirosława Jankowskiego. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pododdziałów i pocztów sztandarowych w asyście Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie na miejsce uroczystego apelu. Na placu przy garażu OSP w Czajkowie dokonano poświęcenia i przekazania nowego samochodu bojowego dla OSP Czajków. Samochód został pozyskany ze środków WRPO na lata 2014-2020, w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu specjalistycznego do zapobiegania, likwidacji skutków klęsk żywiołowych i awarii środowiskowych dla jednostek OSP regionu Kalisko –Konińskiego” realizowany w partnerstwie gmin: Ceków-Kolonia, Szczytniki, Rychtal, Grzymiszew, Golina i Czajków.

W trakcie uroczystości nastąpiło odczytanie aktu użyczenia, którego dokonał Przewodniczący Rady Gminy w Czajkowie Pan Andrzej Puchała. Oficjalnego przekazania samochodu strażackiego dokonali: Wiceprezes ZW ZOSP RP druh Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marzena Wodzińska, Wójt Gminy Czajków Pan Henryk Plichta, Przewodniczący Rady Gminy w Czajkowie Pan Andrzej Puchała, Skarbnik Gminy Czajków Pani Karolina Wolska oraz Prezes ZP ZOSP RP druh Tomasz Jabłoński.

Gospodarz naszej parafii ksiądz proboszcz Andrzej Chrobak wraz z kapelanem Ochotniczych Straży Pożarnych ks. Mirosławem Jankowskim dokonali uroczystego poświęcenia samochodu.

Wśród zaproszonych gości byli:

- Krzysztof Grabowski – Wiceprezes Zarządu Oddziału Województwa Wielkopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Wojewódzkiego, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

- Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

- Mikołaj Grzyb – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

- Tomasz Jabłoński – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej

- st. bryg. Tomasz Mak – Komendant PSP w Ostrzeszowie

- Mariusz Chojnacki – Wójt Gminy Ceków

- Marek Albrecht – Wójt Gminy Szczytniki

- Paweł Koprowski – Wójt Gminy Kraszewice

- mł. insp. Andrzej Haraś – Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie

- Delegacja Gminy Klipphausen z Niemiec z Burmistrzem Gerardem Manem

- Delgacje z OSP Rychtal, Grzymiszew, Ceków, Szczytniki i Golina.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach, składając życzenia i gratulacje z okazji Dnia Strażaka, bardzo ciepło wyrażali się o służbie strażaków  OSP na terenie gminy, podkreślając tym samym jej znaczenie w otaczającej rzeczywistości. Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta podziękował wszystkim za liczne przybycie oraz za wysiłek włożony w realizację tego zadania.

Przeczytano: 1438 razy.| WydrukujPoleć znajomemu