Gminne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstutucji 3 Maja

04 maja 2017 11:13 | Aktualności

Tradycyjnie mszą świętą w intencji Ojczyzny, a następnie występem uczniów II klasy gimnazjum pod kierownictwem Pani Izabeli Tomala oraz Pani Małgorzaty Dudkiewicz zgromadzeni pod pominikem poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 mieszkańcy gminy Czajków uczcili  226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Całą uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych, Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie, harcerzy oraz druhów ze wszystkich jednostek OSP naszej gminy.

Po części artystycznej władze samorządowe oraz delegacje czajkowskich szkół złożyły kwiaty przy pomniku „Poległych i pomordowanych w latach 1939-1945”, oddając tym samym hołd ludziom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Przeczytano: 712 razy.| WydrukujPoleć znajomemu