Spotkanie Wigilijno-opłatkowe mieszkańców Gminy Czajków

15 grudnia 2017 14:44 | Aktualności

W piątek, 15 grudnia br.,  ponad 200 osób przyjęło zaproszenie od Wójta Gminy Henryka Plichty, Kierownik GOPS Czajków Danuty Przybyłek oraz Przewodniczących Kół Gospodyń na wspólne spotkanie wigilijne.

Całą uroczystość rozpoczął Wójt Gminy składając wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz zaprosił do obejrzenia jasełek Bożonarodzeniowych. Uczniowie Zespołu Szkół
w Czajkowie, pod przewodnictwem Pani Marioli Wrzosek oraz Mateusza Wrzoska, przeciwstawili jak dobro zwycięża nad złem, co dało obraz przepięknej opowieści
o narodzinach Jezusa. Następnie zespół „Czajkowianki”, pod przewodnictwem Pana Stefana Chowańskiego, rozpoczął wspólne kolędowanie, czym przeniósł wszystkich w świąteczny Bożonarodzeniowy nastrój.

Boże Narodzenie to dobry moment, by podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w sposób szczególny wspierają naszą gminę. W tym roku podziękowania z rąk Wójta oraz Kierownik GOPS Danuty Przybyłek otrzymali: Elżbieta i Leszek Błaszczyk – Zakład Mięsny z Popieliny, Leszek Roj i Tadeusz Radziej – Gospodarstwo Rybackie z Czajkowa, Marian Fita – Prezes RBS Lututów.

Życzeniami Bożonarodzeniowymi z mieszkańcami Gminy Czajków podzielili się również:

Zofia Witkowska – Członek Zarządu Powiatu Ostrzeszowskiego

Ewelina Pieles – Dyrektor Biura Bożeny Henczyca

Ryszard Pluciński – Przedstawiciel Tomasza Ławniczaka

Dawid Korzeniewski – Dyrektor Biura Senator Łukasza Mikołajczyka

Proboszcz Parafii Czajków ks. Andrzej Chrobak poprzedził modlitwą staropolski obrzęd łamania się opłatkiem, po czym Panie z Kół Gospodyń Wiejskich częstowały wszystkich tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.

Wigilijnego Karpia, jak co roku, ufundowało Gospodarstwo Rybackie Dzikie Nowe z Czajkowa.

Na zakończenie Wójt Gminy podziękował za przygotowanie wieczerzy Pani Czesławie Klimek, Panu Zdzisławowi Sibińskiemu oraz paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Sołtysom, Radnym oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czajkowie. To dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu możemy się tu spotykać co roku  i cieszyć wspólną wieczerzą.