VII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Czajkowie

09 stycznia 2018 13:27 | Aktualności

Przegląd Kolęd i Pastorałek,  już po raz siódmy, odbył się 6 stycznia 2018 w Święto Trzech Króli. Cytatem Jana Pawła II nasze kolędowanie rozpoczęła prowadząca Barbara Garncarek:

„ O jakże pełne wdzięku jest Boże Narodzenie! Dostrzegły go oczy mędrców przybyłych ze Wschodu. Ten wdzięk jest objawieniem Prawdy, Dobra i Piękna, które jest w Nim. Idzie przez pokolenia ten wdzięk Chrystusowych Narodzin. Objawia się Ludziom, objawia się rodzinom: chłoną go wszędzie światłe oczy wiary. Szukają dlań ludzkiego wyrazu artyści: malarze, poeci, muzycy…”

W Domu Kultury zgromadzili się wszyscy, którzy kultywują naszą polską tradycje i obyczaj wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Uczniowie z kl. II i III gimnazjum oraz chórek ze szkoły podstawowej, rozpoczęli Przegląd przedstawieniem jasełkowym w reżyserii Mateusza Wrzoska  i Marioli Wrzosek , scenariusz przygotowała Izabela Tomala.

Na scenie wystąpili:

• Grupa 4 i 5 latki z Publicznego Przedszkola
  • Marysia Przybyłek
  • Martyna Nowak
  • Laura Kofel
  • Natalia Górecka
  • duet Natalia Piegońska i Patryk Piegoński
  • Natalia Cłapka
  • Ognisko muzyczne „Gama” – Anna Pacyna i Natalia Górecka
  • Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie.

Każdy wykonawca za swoją aranżację kolędy czy pastorałki został nagrodzony  gromkimi brawami. Organizatorzy Wójt Gminy Henryk  Plichta i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Jangas bardzo dziękują Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za wzięcie udziału w Przeglądzie i gratulujemy fantastycznego występu.