Aktualności

Ferie w bibliotece

12 marca 2018 14:24 | Aktualności

Gminna Biblioteka Publiczna w Czajkowie przygotowała dla dzieci, podczas ferii, różnego rodzaju zajęcia i spotkania. "Na końcu świata - przygody misia i piratki Kasi" to spektakl w wykonaniu teatru "Maska" z Krakowa w pierwszym dniu. Zabawny i niosący pewne przesłanie, gdzie jego bohaterowie pokazali jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu. Dzieci również uczestniczyły aktywnie w spektaklu pomagając misiowi rozwiązać różne polecenia.

 

"Zimowe hece w bibliotece" na kolejnym spotkaniu zapoznaliśmy się z książkami o zimie, przeczytaliśmy rymowankę pt. ”Sroga zima”,  wykonaliśmy śnieżnego pingwina, rzutem do celu pokonywaliśmy bałwankową piramidę oraz pokazaliśmy kto nadmuchał największego balona.

 

Następnego dnia dzieci poznały historię dwóch bałwanków o imieniu: Bum i Bęć. W liście znalezionym w butelce, która pływała w morzu było zaproszenie na bal... Jak ta historia się skończyła to uczestnicy spotkania poznali i na pamiątkę wykonali portrety sympatycznych bałwanków.

 

Podczas ostatniego spotkania we ferie było smacznie, zabawnie i twórczo. Piekliśmy ciasteczka cytrynowe, zajadaliśmy się popcornem, rysowaliśmy i bawiliśmy się wesoło. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci "Cudaczka-cytryniaczka" do biblioteki jak również na portal społecznościowy facebook „@bibliotekaczajkow”.

 

                                                                                                            Ewa Jangas

Przeczytano: 423 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry