Aktualności

Mistrzostwo Polski w Kickboxingu dla zawodników z Czajkowa

13 kwietnia 2018 14:12 | Aktualności

Dnia 7-8 kwietnia odbyly się Mistrzostwa Polski Full-Contact juniorów młodszych, starszych i seniorów w Kaliszu. Pojechaliśmy tam z jasnym celem... przywieźć Mistrzostwo do Czajkowa.
Marcin Wągrowski (junior starszy - 75kg)oraz Dawid Kleinert(junior młodszy - 63,5kg), byli to zawodnicy, którzy reprezentowali Sparte Czajków na tak ważnych zawodach.
7 kwietnia swój debiut w ringu miał Dawid. Stanął on na ringu twardą nogą i nie dał pokonać się w żadnej walce. W pierwszym pojedynku zmierzył się z bardzo dobrym i doświadczonym zawodnikiem z Odolanowa, jednak po ciężkich bojach udało mu się przejść do finału. Tam zmierzył się z zawodnikiem z Ożarowskiej Szkoły Kicboxingu, gdzie tak jak i w pierwszej walce pokazał prawdziwy charakter, do tego dołożył mnóstwo pracy i determinacji co przełożyło się na świetny debiut w ringu, zdobywając Mistrzostwo Polski Full-Contact.
8 kwiecień był dniem, gdzie tym razem musiał pokazać się z jak najlepszej strony drugi z naszych zawodników, Marcin.
Zanim doszedł do finału musiał stoczyć dwie bardzo ciężkie walki.
W finale okazało się że jego przeciwnik dostal wolny los, przez co wszedł od razu do półfinału, jednak jak by tego było za mało, jego przeciwnik z jakim miał się zmierzyć właśnie w 1/2 finału doznał kontuzji, dzięki czemu miał okazję stanąć do walki w finale z naszym Spartiatą o świeżych siłach. Ciężkie treningi, odpowiednie przygotowanie pozwoliło na przeprowadzenie walki w tempie jakim narzucił Marcin. Pierwsze dwie rundy przeboksowane spokojnie, w trzeciej natomiast postanowił wyraźnie zaznaczyć swoją przewagę i zdobył dużo ważnych punktów dzięki czemu, również Marcin zdobył Mistrzostwo Polski Full-Contact.
Marcin i Dawid pojechali na Mistrzostwa z jasnym celem. Oby dwoje osiągnęli to co sobie wyznaczyli. Pokazali prawdziwą wolę walki, charakter i ogromną determinację. Dzięki temu nasi Spartianie zarówno Dawid jak i Marcin przyczynili się do tego, że do Czajkowa nie został przywieziony jeden lecz dwa złote medale Mistrzostw Polski. Wielkie gratulacje i powodzenia w dalszych sukcesach na coraz wyższym poziomie.


Tekst: Marcin Wągrowski

Przeczytano: 608 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry