Aktualności

„Czego uszy nie widzą” – Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

17 kwietnia 2018 11:48 | Aktualności

W środowe przedpołudnie, 11 kwietnia, uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie mieli okazję spotkać się z pisarką Agnieszką Tyszką.

Agnieszka Tyszka z wykształcenia jest polonistką, przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Napisała około 40 książek dla dzieci i młodzieży. „Smażone tablety”, „Meile na miotle”, „Czego uszy nie widzą”, „Miłość niejedną ma minę” czy seria o „Zosi z ulicy Kociej”,   to najpopularniejsze z nich. Jej bajki ukazywały się również w telewizyjnej „Jedyneczce”. Autorka jest mamą Joasi, Julii i Meli, które, jak sama podkreślała, są źródłem literackiej inspiracji.

Podczas spotkań pisarka zaprezentowała fragmenty swojej twórczości, opowiedziała też kilka ciekawostek o bohaterach swoich książek. Rezolutna Zosia, jej perypetie i niespodzianki m.in. konkurs na Pajęczą Twarz Roku, taniec z pralkami czy trup na schodach. O dziadku Melchiorze i jego wnuczkach: Misi, Karolinie i Zuzi, gdzie oschły i wymagający dziadek przejmuje opiekę nad swoimi wnuczkami. Kiedy pewnego dnia znajdują na „INFORMATORZE DOMOWYM: słowo na każdy dzień” napis takiej treści : „JAK NIE MA W DOMU CHŁOPA, ZGŁUPIEJE I PENELOPA, co to znaczy i jakie to miało zabawne następstwa…trzeba się wczytać w „Czego uszy nie widzą”.

 Oprócz tego uczniowie przedstawili kilka „przysłów w formie pantomimy”, gdzie inni odgadywali o jakie to przysłowie lub powiedzenie chodzi. Było pomysłowo i zabawnie, inwencja twórcza uczniów wszystkich zadziwiła. Spotkanie zakończono rozdaniem autografów przez autorkę.

                                                                              Ewa Jangas

Gminna Biblioteka Publiczna Czajków

Przeczytano: 389 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry