Aktualności

Kolonie letnie dla dzieci z KRUSu

12 czerwca 2018 08:39 | Aktualności

Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

Podczas tegorocznych wakacji 120 dzieciaków z południowej Wielkopolski będzie wypoczywało nad morzem w Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już dwudziesty rok organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Pomimo, iż takie dofinansowanie przysługuje dzieciom osób ubezpieczonych w KRUS-ie już od kilkunastu lat, to wiele rodzin nie wie o takiej możliwości. Stowarzyszenie KALISZ XXI aplikuje o  dofinansowanie każdego roku i zazwyczaj udaje się je nam pozyskać. W tym roku także dzięki wsparciu Funduszu możemy zorganizować wypoczynek dla 120 osób  – podkreśla koordynator kolonii Żaneta Lasiecka – Stodolna.

W tym roku uczestnicy kolonii w Smołdzińskim Lesie zwiedzą Ustkę i Słupsk. Jak każdego roku nie zabraknie też pieszych wycieczek na latarnię morską w Czołpinie, wydmy i ścieżkami przyrodniczymi Słowińskiego Parku Narodowego.

Kolonie to przede wszystkim wypoczynek, ale także edukacja przyrodnicza i historyczna, w formie która jest przyswajalna i przyjemna dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam słoneczna pogoda, co pozwoli na korzystanie z pięknej plaży w Czołpinie. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszam – zapewnia Lasiecka – Stodolna.

Bliższych informacji na temat wypoczynku można uzyskać pod numerem telefonu 607 171 532.

Przeczytano: 372 razy.| Wydrukuj

Do góry