„XI Czajkowska Noc Świętojańska”

28 czerwca 2018 13:57 | Aktualności

24 czerwca 2018 r., tym razem, przy niesprzyjającej aurze, w Domu Kultury w Czajkowie odbyła się „XI Czajkowska Noc Świętojańska”. Impreza rozpoczęła się o godz. 18.00 rozstrzygnięciem konkursu na „Najpiękniejszy wianek świętojański”. W komisji oceniającej znaleźli się: Andrzej Puchała, przewodniczący Rady Gminy, Maria Kobiela, przewodnicząca KGW z terenu gminy Czajków, Paweł Galbierczyk sekretarz Urzędu Gminy, panie Danuta Wróblewska i Ewa Jakubczak. Nagrodzeni w konkursie:

1) Kategoria dzieci:

I miejsce -  Natalia Piegońska i  Patryk Piegoński

II miejsce -  Michał Jasiak

III miejsce – Paulina Piegońska

IV miejsce -  Bartosz Jasiak i Szymon Filipiak

2) Kategoria dorośli:

I miejsce – Zofia Bołda

II miejsce – Michalina Krzywaźnia

III miejsce – Lucyna Piegońska

IV miejsce – Sylwia Bołda

V miejsce – Halina Niełacna

Nagrody ufundował Wójt Henryk Plichta i Gminna Biblioteka Publiczna. Wianki, wszystkie bardzo piękne, jak co roku, popłynęły wraz z nurtem rzeki. Jak przystało na dobrą zabawę, nie zabrakło swojskiego jadła i dobrej muzyki.  Uczestnicy mieli okazję posłuchać śpiewu zespołu „Czajkowianki”, muzyki Gminnej Orkiestry Dętej w Czajkowie i oglądać występy taneczne grupy Mażoretek z Czajkowa.

„Wianki”, już po raz jedenasty, na stałe zagościły w kalendarz czajkowskich imprez dziękujemy wszystkim, którzy co roku są z nami.

Ewa Jangas

Gminna Biblioteka Publiczna