„Sercem malowane” – wernisaż wystawy Agnieszki Sapińskiej

26 listopada 2018 08:30 | Aktualności

Agnieszka Sapińska była gościem w czwartkowe popołudnie 15 listopada na wernisażu wystawy jej malarstwa w sali OSP w Czajkowie. Artystka skorzystała z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej. Agnieszka Sapińska urodziła się w 1973 roku w Łęczycy z dziecięcymporażeniem mózgowym, mieszka w Mąkolicach pod Łodzią. Od 1995 roku maluje obrazy„ustami” na płótnie stosując różne techniki, najczęściej olejną. Motywem przewodnim jej prac są głównie kwiaty, które uwielbia, jak również pejzaże. Od 1998 należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK w Księstwie Liechtenstein i odtego czasu także ściśle współpracuje z wydawnictwem „Amun” z siedzibą w Raciborzu.

Swoje dzieła prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju,jak i za granicą, między innymi w Budapeszcie, Warszawie, Płocku, Łodzi, Łęczycy… W tym dniu uczniowie kl. 5 i 6 uczestniczyli w niezwykłej lekcji, gdzie na własne oczy zobaczyli jak nasz gość zaprezentował malowanie obrazu „ustami”. Wywarło to na nich ogromne wrażenie i podziw dla kunsztu malarskiego Pani Agnieszki. Ich zadaniem było wymyślenie tytułu obrazu, który został podarowany przez artystkę szkole. Wystawę można obejrzeć w bibliotece, jak również nabyć obraz. Prywatnie lubi tańczyć, podróżować, można ją spotkać na facebooku, jak również na swojej stronie internetowej: www.asapinska.pl. Jej motto życiowe to „Carpe diem”, cytat z wpisu księgi gości:

„Pani Agnieszka swoją siłą nie tylko „zaraża” ale i „poraża” innych. Dziękuję Pani (…) za to,
że Pani uczy młodzież patrzeć „sercem a nie oczyma”. Dziękuję!” - Kasia –

My również dziękujemy, że mogliśmy poznać tak niezwykłą osobę.

Ewa Jangas

Gminna Biblioteka Publiczna