Wigilijne Spotkanie Opłatkowe w Czajkowie

23 grudnia 2018 21:49 | Aktualności

Świąteczny czas sprzyja spotkaniom, jednoczy ludzi w rodzinach i społecznościach gminnych. Tak było i tym razem w Czajkowie, gdzie samorząd Gminy Czajków, pracownicy GOPS oraz Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowali dla mieszkańców Gminy Czajków i zaproszonych gości spotkanie wigilijne.

„Dobrze, ze jesteście,
dobrze że znaleźliście czas, by być z nami,
bo taki jest sens świąt Bożego Narodzenia-
by jak opłatkiem dzielić się miłością,
dzielić się dobrym słowem,
dzielić się uśmiechem”.

Tymi słowami Wójt Gminy Henryk Plichta rozpoczął spotkanie zwracając się do obecnych na Sali Czajkowskiego Domu Kultury.

W wigilijny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Czajkowie prezentując jasełka przygotowane pod kierunkiem księdza Adriana Jurka.

Czajkowscy Harcerze na ręce Wójta Gminy, dyrektora Szkoły i księdza prefekta parafii Czajków przekazali światełko Betlejemskie.

Zespół Czajkowianki z Panem Stefanem Chowańskim przedstawił najpiękniejsze polskie kolędy. Były tradycyjne wigilijne potrawy, łamanie się opłatkiem, podziękowania i życzenia przybyłych gości.

Okres świąteczny to bardzo dobry czas aby docenić ludzi o wielkim sercu, którzy wpierają nas w pracy dla dobra gminy. Na ręce Pani Zofii Wysockiej, Pana Józefa Kowala oraz Pana Józefa Lewandowskiego Pan Wójt Henryk Plichta wraz z Panią Kierownik GOPS Danutą Przybyłek przekazali podziękowania.

Na zakończenie Wójt Gminy Czajków podziękował za przygotowanie wieczerzy paniom z Kół Gospodyń Wiejskich pod kierownictwem Zdzisława Sibińskiego, Sołtysom, Radnym oraz pracownicom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czajkowie.

Smacznego wigilijnego karpia, jak co roku, ufundowało Gospodarstwo Rybackie Leszek Roj i Tadeusz Radziej z Czajkowa

Wszystkim, którzy wzięli udział  w tegorocznej Gminnej Wigilii serdecznie dziękujemy.