Dzień kobiet 2019 w Muchach

07 marca 2019 07:57 | Aktualności

W minioną sobotę 2 marca 2019 r. gościnnie w sali OSP w Muchach zorganizowany został doroczny Gminny Dzień Kobiet. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Stowarzyszenie "Razem Dla Czajkowa", Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy oraz OSP w Muchach.

Na wstępie spotkania wszystkich zebranych powitała Prezes Stowarzyszenia Razem  Dla Czajkowa – Danuta Przybyłek, która podziękowała za gościnę w progach OSP w Muchach i życzyła wszystkim zebranym wszystkiego najlepszego a następnie oddała głos Wójtowi Gminy Henrykowi Plichcie. Wójt  powitał  zebrane  Panie oraz przybyłych gości, którzy swą obecnością uświetnili uroczystość. Wśród nich Posła do Parlamentu Europejskiego – Andrzeja Grzyba, Poseł Bożenę Henczycę, Wicestarostę Powiatu Ostrzeszowskiego Zofię Witkowską, Sekretarza Starostwa Ireneusza Jeziornego, Minister  Andżelikę Możdżanowską reprezentowały- Marika Możdżanowska i Aleksandra Kaleniuk, Senatora Łukasza Mikołajczyka reprezentował – Dawid Korzeniewski, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzenę Wodzińską reprezentowała Jolanta Nowosielska. Na uroczystość przybyła także trzydziestoosobowa delegacja z zaprzyjaźnionego Opatówka z kierownik GOPS Violettą Galant i Janem Kowalkiewiczem byłym wójtem Opatówka.

Wójt Henryk Plichta podkreślił w swoim wystąpieniu rolę kobiety w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym, przytoczył  również aforyzm że życie każdej kobiety dzieli się na 7 etapów: niemowlę, mała dziewczynka, młoda dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta ... czym zasłużył sobie na gromkie brawa ze strony pań.

Miłym akcentem uroczystości było podziękowanie obecnym na spotkaniu dwóm byłym paniom sołtys:  Ewelinie Gałka z Mielcuch i  Barbarze Witkowskiej z Mielcuch Pierwszych, które nie piastują już w obecnej kadencji funkcji sołtysa.  Obie Panie  z rąk Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Puchały otrzymały kwiaty i pamiątkowe upominki w podziękowaniu za długoletnią pracę społeczną.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Były życzenia dla zgromadzonych Pań oraz kwiaty symbolicznie złożone na ręce prezes Stowarzyszenia – Danuty Przybyłek.

Obecni na sali Panowie, wśród nich: przedstawiciele samorządu gminy, sołtysi, druhowie OSP i zaproszeni goście zaśpiewali dla Pań Sto Lat.

Złożono również podziękowania  p. Zdzisławowi Sibińskiemu, który corocznie  przygotowuje poczęstunek  na Dzień Kobiet i nie tylko. Pan Zdzisław został uhonorowany specjalnym fartuchem.

Następnie Panie poczęstowano pysznym tortem ufundowanym przez Wójta, Sekretarza i Przewodniczącego Rady Gminy w Czajkowie.

Uroczystość uprzyjemnił występ Zespołu Czajkowianki oraz Natalii Cłapki z Mielcuch. W programie były przepiękne utwory, skecze, występ kabaretowy i dużo śmiechu.  Oprawę muzyczną spotkania perfekcyjnie przygotowali  i wykonali Państwo Karolina i Dariusz Góra z Opatówka, których muzyka porwała do wspólnego śpiewu, tańca i zabaw zgromadzonych na sali.

Serdecznie dziękujemy: Panom za super obsługę, druhom z OSP Muchy za gościnność i wszelką pomoc przy organizacji uroczystości. Dziękujemy  Sponsorom, którzy nas wsparli finansowo.  Dziękujemy  Paniom z KGW za pomoc w przygotowaniu  poczęstunku, Pani Czesławie Klimek za wypiek pysznych pączków a wszystkim miłym Paniom za uczestnictwo we wspólnej zabawie.

Zarząd Stowarzyszenia

"Razem Dla Czajkowa"