Wizyta gości z zaprzyjaźnionej Gminy Klipphausen

08 kwietnia 2019 09:38 | Aktualności

W sobotnie popołudnie Gminę Czajków odwiedziła delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Klipphausen w Niemczech na czele z Burmistrzem Geroldem Mann. W skład gości weszli radni gminy Klipphausen.

Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta zaprosił gości do budynku Urzędu Gminy gdzie przedstawił dokonane inwestycje w Gminie Czajków na przełomie ostatnich lat. Delegacja radnych z Klipphausen zachwycona była tak dużą ilością realizowanych inwestycji w Gminie Czajków przy bardzo dużym pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ciekawostką dla gości okazała się informacja, że Gmina Czajków jest w ponad 70% podłączona do sieci szerokopasmowej (światłowodowej), co w Klipphausen jest dopiero w planach do realizacji.

Podczas pobytu w Czajkowie delegacja odwiedziła kościół parafialny, kompleks rekreacyjno-sportowy oraz poznała firmę STORM, która zajmuje się składaniem i dystrybucją rowerów na rynki europejskie.