XI Pielgrzymka Samorządowców na Jasna Górę w jubileuszowym roku 20-lecia Powiatu Kaliskiego

04 czerwca 2019 13:02 | Aktualności

Już po raz 11. odbyła się Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców na Jasną Górę organizowana przez powiat kaliski. Pojechało 23 cyklistów reprezentantów powiatu kaliskiego i nie tylko. W rajdzie wzięli udział mieszkańcy gmin: Koźminek, Brzeziny, Stawiszyn, Blizanów oraz gminy Czajków. Cykliści przejechali łącznie 167 km.

Pierwszego dnia pielgrzymki, w piątek, cykliści przejechali ponad 100 km i pokonali trasę z Kalisza, przez Brzeziny, Czajków, Lututów, Wieluń aż do Kępowizny w gminie Dzietrzniki za Wieluniem. Drugiego dnia trasa do Częstochowy liczyła około 60 km. Rowerzyści uczestniczyli we mszy świętej na Jasnej Górze i w sobotę wrócili do Kalisza.

-Cieszy fakt, że coraz więcej osób chce dołączać się do naszej Pielgrzymki. Jest to spory wysiłek organizacyjny i wysiłek fizyczny, żeby dotrzeć szczęśliwie do Częstochowy bez względu na pogodę. Zawsze liczymy na dobrą pogodę, w tym roku nas nie zawiodła. Ale najbardziej zawsze cieszy nas widok, kiedy po trudnym podjeździe na wzgórze jasnogórskie widać bramy sanktuarium na Jasnej Górze- mówi Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

- Dla nas jest to również przeżycie, że samorządowcy z gminy Czajków od 10 lat dołączają się do pielgrzymki z Kalisza i razem możemy pokonać tę trasę i wspólnie się modlić przed obliczem Matki Bożej- mówi Henryk Plichta, wójt gminy Czajków w powiecie ostrzeszowskim.

Tegoroczna pielgrzymka związana jest również z jubileuszem jaki świętuje Powiat Kaliski czyli 20-leciem samorządu powiatowego.