III Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych połączony z Czajkowską Nocą Świętojańską

24 czerwca 2019 14:32 | Aktualności

W niedzielne popołudnie do Czajkowa przyjechały zespoły muzyczne z całego powiatu ostrzeszowskiego na III Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych, który połączony był z Czajkowską Nocą Świętojańską. Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta oraz Przewodnicząca  Zarządu Oddziału Rejonowego PZERiI w Ostrzeszowie Wiktoria Mak. Podczas imprezy na czajkowskiej scenie wystąpiły wszystkie zaproszone zespoły, które w  swoim repertuarze miały występy wokalne, solowe  oraz taneczne.  Wśród zaproszonych zespołów byłi:

1)      Doruchowianie

2)      Czajkowianki

3)      Harmonia z Grabowa nad Prosną

4)      Jubialci z Niedżwiedzia

5)      Rogaszanie

6)      Piąta Biesiada z ODK Ostrzeszów

7)      Zespół Wokalny „Madera” z Koła Emerytów nr 2 w Ostrzeszowie

8)      UTW „Jesienne Róże”

9)      UTW „Chór 50+”

10)   UTW Zespół taneczny

Tradycyjnie podczas Czajkowskiej Nocy Świętojańskiej komisja konkursowa  w składzie:

Zofia Witkowska - przewodnicząca , Paweł Galbierczyk,  Andrzej Puchała,  Ewa Jakubczak, Ewa Jangas, Barbara Kędzia wybrała najpiękniejszy wianek.

Kategoria dzieci:

I miejsce : Patryk Piegoński

II miejsce : Natalia Piegońska

III miejsce: Paulina Piegońska

Kategoria dorośli

I miejsce : Michalina Krzywaźnia

II miejsce : Janina Kędzia

III miejsce: Zofia Bołda

Kategoria zespoły muzyczne

I miejsce : Rogaszanie

II miejsce : Czajkowianki

II miejsce: KGW Czajków

III miejsce: Jubilaci

Czajkowska Noc Świętojańska odbyła się już po raz XII. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne kultywowanie tradycji ludowych.