IX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych

02 lipca 2019 13:31 | Aktualności

W upalne niedzielne popołudnie w Czajkowie odbył się IX Powiatowy Przegląd Orkiestr Detych połączony z Jubileuszem 10 rocznicy powstania zespołu mażoretek przy Gminnej Orkiestrze Dętej w Czajkowie. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się przemarszem przez centrum Czajkowa wszystkich mażoretek i orkiestr dętych. Na zaproszenie do Czajkowa przybyli:

•  Orkiestra OSP Kraszewice
  •  Orkiestra dęta z Łubnic z mażoretkami
  •  Sompoleńska orkiestra dęta z mażoretkami
  •  Mażoretki „Finezja” z Wschowy

Z pośród zaproszonych gości do Czajkowa przyjechali:

• Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Marzenę Wodzińską reprezentował Pan Jerzy Szukalski – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu
  • Lech Janicki - Starosta Ostrzeszowski

Uroczystego otwarcia uroczystości dokonali: Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz  Starosta Powiatu Ostrzeszowskiego Lech Janicki.

Wszystkie orkiestry wykonały pod jedną batutą wspólnie dwa utwory „Orkiestry Dęte” oraz „Happy Marching Band 1” po których każda z zaproszonych orkiestr  zaprezentowała się ze swoim repertuarem na Czajkowskiej scenie.

Podczas koncertów orkiestr widownia mogła podziwiać przepiękne występy mazoretek, w tym gościnnie u nas występujących  mażoretek z Wschowy.

Każda z orkiestr otrzymała piękny puchar i bon pieniężny w wysokości 500 złotych na wykorzystanie w sklepie muzycznym.

Po występie zespołu mażoretek z Czajkowa, który w 3 grupach wiekowych liczy ponad 50 osób, Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta oraz przedstawiciele Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie  w osobach: Prezes- Mirosława Haręża, Kapelmistrz- Krzysztof Sowa, Wiceprezes- Aleksandra Smardz na ręce obecnej trenerki Pani Martyny Buda złożyli okolicznościowe podziękowanie za 10 lat pracy z mażoretkami i propagowanie kultury i promocję Gminy Czajków w Polsce i poza jej granicami.

Już po raz trzeci w ramach IX Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych odbyła się Orkiestrowa  Akcja Krwiodastwa, która w tym roku odbyła się pod nazwą „zagraj z orkiestrą, uratuj zycie”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Centrum, Radio Sud, Radio Eska, Ostrzeszowinfo.pl,  Czas Ostrzeszowski, Nasze Strony Ostrzeszowskie i Twój Puls Tygodnia.

Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych odbył się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu przez:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Ostrzeszowskiego Gminę Czajków oraz Gminną Orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie.

Wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Przeglądu serdecznie dziękujemy!

Gmina Czajków

Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie