Obchody 11 listopada w Czajkowie

12 listopada 2019 10:11 | Aktualności

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Czajków rozpoczęły się uroczystą mszą święta w intencji Ojczyzny odprawioną przez księdza Proboszcza parafii Czajków Andrzeja Chrobaka. W swej homilii ksiądz Proboszcz przypomniał wszystkim zebranym postać św. Marcina, patrona 11 listopada.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy zgromadzili się przed pomnikiem „Poległych i pomordowanych w latach 1939-1945” gdzie młodzież ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie przypomniała wszystkim zebranym historię wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po czym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta.

Tradycyjnie wartę honorową przy pomniku trzymali harcerze i poczty sztandarowe z OSP Czajków, Mielcuchy i Klon a profesjonalną oprawę muzyczną wykonała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie.

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz młodzieży szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w upamiętnieniu 101 rocznicy odzyskania Niepodległości.

Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Gminy Czajków, którzy udekorowali swoje obejścia biało-czerwonymi flagami podkreślając wagę tego święta.