V Gminny Dzień Seniora oraz Jubileusz Złotych Godów

02 grudnia 2019 10:16 | Aktualności

W minioną sobotę, tj. 30 listopada br., Gmina Czajków świętowała  Gminny Dzień Seniora, który tradycyjnie już połączony został z Jubileuszem Złotych Godów. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czajkowa” Danuta Przybyłek, Ewa Jangas członek Zarządu Stowarzyszenia oraz Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością uroczystość zaszczycili:

• Katarzyna Sójka – Poseł na Sejm RP
  • Andrzej Grzyb – Poseł na Sejm RP
  • Tomasz Ławniczak – Poseł na Sejm RP
  • Piotr Trybek – Dyrektor Departamentu PFRON- reprezentował Panią Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlenę Maląg
  • Krystyna Sikora -  Przedstawiciel Pani Senator Ewy Mateckiej
  • Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego
  • Lech Janicki – Starosta Powiatu Ostrzeszowskiego
  • Ewa Kubiak- Radna Powiatu Ostrzeszowskiego, Dyrektor RBS Lututów oddział Czajków
  • Iwona Kopeć- Magda - Wiceprezes Zarządu RBS Lututów

Po oficjalnym otwarciu uroczystości oraz powitaniu przybyłych gości Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyna Mituła – Adamus oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Krzywaźnia dokonali aktu dekoracji jubilatów jak również złożyli okolicznościowe życzenia.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczone zostały następujące pary:

Państwo Krystyna i Stanisław Jeziorkowie

Państwo Barbara i Hieronim Góreccy

Państwo Maryla i Jerzy Łuszczkowie

Państwo Stanisława i Józef Łuszczkowie

Jubileusz 55-lecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili:

Państwo Janina i Wilhelm Frachowie

Państwo Zofia i Edmund Kurkowie

Państwo  Jadwiga i Zygmunt Ulichnowscy

Państwo Wiesława i Sędzimir Wróblowie

Państwo Wiesława i Zbigniew Wernerowie

Po dokonaniu aktu dekoracji  Jubilatów zaproszeni goście złożyli okolicznościowe życzenia oraz prezenty dla Jubilatów, życzenia i gratulacje w imieniu Pana Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego złożyli Pani Marzena Wodzińska i Henryk Plichta, po czym wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczyste  „Sto lat” wznosząc tym samym toast za zdrowie Jubilatów.

W imieniu Jubilatów głos zabrał Pan Zbigniew Werner, który podziękował Panu Wójtowi za organizację jubileuszu par małżeńskich.

Jeden z najstarszych seniorów Gminy Czajków, Pan Antoni Klimek, złożył najserdeczniejsze życzenia Jubilatom oraz wszystkim zebranym na tej uroczystości.

W tym roku na czajkowskiej scenie wystąpili:

• Zespół „Czajkowianki” z Panem Stefanem Chowańskim,
  • Zespół „Joy-friends” z Grabowa nad Prosną,

Dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych zapewnił wspaniały DJ Darek Góra z Opatówka.

Wójt Gminy Czajków składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wzięły udział w tej uroczystości, szczególnie zaproszonym gościom za tak liczną obecność, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czajkowa” Pani Danucie Przybyłek oraz Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego w Czajkowie Pani Katarzynie Mituła-Adamus.