TARGI ENERGII ODNAWIALNEJ

06 lutego 2020 07:23 | Aktualności

15 lutego w Wieruszowie Targi Bardzo Dobrej Energii

W ostatnim czasie tematem numer jeden w lokalnych społecznościach staje się jakość życia, powietrza oraz oszczędność chociażby na cenach prądu. Urząd Miejski w Wieruszowie chce wyjść naprzeciw mieszkańcom i zmotywować ich do jeszcze większego zaangażowania w korzystanie z energii cieplnej i elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

15 lutego w Wieruszowie organizowane są Targi Energii Odnawialnej. To okazja do zapoznania się z ofertą ponad 20 firm i instytucji specjalizujących się w tej branży. Wystawcy związani m. in. z pozyskiwaniem energii poprzez biomasę, pelet, energię słoneczną, ogrzewanie ziemne, pompy ciepła czy agroenergię, pomogą w doborze najlepszej formy ogrzewania lub pozyskiwania energii elektrycznej. Warto również porozmawiać z ekspertami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie dofinansowań, Urzędem Skarbowym zakresie odliczeń od podatku czy kominiarzem, który doradzi jak palić w piecu ekologicznie i oszczędnie. Swój udział potwierdził również zewnętrzny ekspert Komisji Europejskiej ds. energii w programie Horyzont 2020. Wśród obecnych wystawców będą również banki, Koła Gospodyń Wiejskich oraz doradcy energetyczni.

W sali Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II przy ul. Warszawskiej od godz. 10-14, będzie można również wysłuchać krótkich prelekcji od zaproszonych firm i instytucji.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz aktualna lista wystawców  – www.miasto.wieruszow.pl/targi-oze/

Zapraszamy do udziału!

Załączniki: