Aktualności

Gminne Obchody 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja

06 maja 2019 10:19 | Aktualności

Mszą świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się Gminne Obchody 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja, którą odprawił ksiądz proboszcz parafii Czajków Andrzej Chrobak. Po uroczystej mszy tradycyjnie przy pomniku poległych i pomordowanych w lata 1939-1945 mieszkańców Gminy Czajków rozpoczął się okolicznościowy apel. Uczniowie klasy VI pod kierownictwem Pani Iwony Pilarczyk przedstawili akademię ukazującą historię powstania I w Europie Konstytucji. 

Wójt Gminy Czajków w swoim wystąpieniu podkreślił rolę, znaczenie  i oddziaływanie Konstytucji na historię Polski i na czasy teraźniejsze. Następnie władze samorządowe i uczniowie Zespołu Szkół w Czajkowie złożyli przed pomnikiem okolicznościowe wiązanki kwiatów. 

Jak co roku wartę honorową przy pomniku trzymali harcerze i poczty sztandarowe z OSP Czajków, Mielcuchy, Klon a oprawę muzyczną wykanała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie. 

Wszystkim mieszkańcom Gminy, księdzu proboszczowi, władzom szkolnym, uczniom, harcerzom, pocztom sztandarowym i orkiestrze dętej za udział w obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja serdecznie dziękujemy.

Przeczytano: 597 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry