Aktualności

IX Przegląd Kolęd i Pastorałek w Czajkowie

07 stycznia 2020 07:53 | Aktualności

Tradycją stało się już że w Święto Trzech Króli w Czajkowie odbywa się Przegląd Kolęd
i Pastorałek. Podczas tegorocznego święta czajkowska publiczność zgromadzona w Domu Kultury w Czajkowie mogła podziwiać młodych aktorów, którzy w profesionalny sposób podzielili się z nami nadzieją płynącą z narodzin Jezusa. Te przepiękne Jasełka zostały opracowane i przygotowane przez księdza wikariusza Parafii Czajków Adriana Jurka oraz przez Panią Izabelę Tomala, a wystąpili w nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czajkowie.

Po Jasełkach usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu Mileny Sibińskiej, Natalii Góreckiej a także Leny Mituła, która gościnnie zaśpiewała na Czajkowskiej scenie.

Tradycyjnie na koniec wysłuchaliśmy koncertu kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie, która pożegnała wszystkich zgromadzonych utworem "Marsz Radetzky'ego".

 Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Przeglądzie i gratulujemy wspaniałego występu.

Dziękujemy także Dyrektor Biblioteki Publicznej w Czajkowie Pani Ewie Jangas za organizację Przeglądu oraz Panu Maciejowi Zadka za jego prowadzenie.

Przeczytano: 501 razy.| Wydrukuj

Zdjęcia:

Do góry