Aktualności

FERIE W GÓRACH

09 stycznia 2020 08:09 | Aktualności

FERIE W GÓRACH Z DOFINANSOWANIEM. ZWIEDZĄ KRAKÓW I ZAKOPANE.

            Stowarzyszenie KALISZ XXI już od dwudziestu lat organizuje wypoczynek letni i zimowy dla dzieci i młodzieży z południowej Wielkopolski. W nadchodzące ferie  zimowisko w Cichem rozpocznie się 25 stycznia i potrwa do 3 lutego.

- Podczas pobytu w górach, kilka razy będziemy na stoku, gdzie dzieciaki, które nie potrafią jeździć na nartach będą miały okazję poznania jej podstaw pod okiem instruktorów, a ci, którzy potrafią jeździć będą mogli oddawać się narciarskiej pasji. Zwiedzimy Chochołów i Zakopane, a także dwa dni spędzimy w Krakowie, gdzie zapoznamy się z najważniejszymi i  najciekawszymi zabytkami. Oczywiście powodzenie naszych planów zależy przede wszystkim od pogody – powiedziała Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynatorka zimowiska.

W Zakopanem planowane jest zwiedzanie kościoła na Krzeptówkach, Jaszczurówki, Bachledówki, a w Krakowie, zwiedzanie m.in. wystawy szopek bożonarodzeniowych, Wawelu i historycznego centrum miasta.

- Celem naszych obozów i kolonii jest przede wszystkim aktywny wypoczynek. Czy latem czy zimą podczas naszych wyjazdów telewizor jest rzeczą zbędną. Jazda na nartach, basen, piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc związanych z naszą historią, to są działania do których zachęcamy uczestników. Jak jeszcze mamy do tego dobrą pogodę, to zabawa jest przednia – zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna.

            Tegoroczne zimowisko z dofinansowaniem dla dzieci płatników KRUS jest możliwe dzięki realizacji projektu, który Stowarzyszenie KALISZ XXI złożyło do Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na zorganizowanie wypoczynku zimowego z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Dokładnych informacji dotyczących zimowiska w Cichym można uzyskać u koordynatora, Żanety Lasieckiej – Stodolnej, pod numerem telefonu 607 171 532.

Przeczytano: 267 razy.| Wydrukuj

Do góry