Dzień Kobiet 2020

09 marca 2020 14:49 | Aktualności

W minioną sobotę 7 marca 2020 r. w Domu Kultury w Czajkowie z inicjatywy Wójta Gminy Czajków, Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Czajkowa” oraz Pań z Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowano Gminny Dzień Kobiet w którym uczestniczyło ponad 200 Pań z terenu Gminy Czajków.

Oficjalnego powitania wszystkich zebranych gości dokonał Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta.  Wśród zaproszonych gości do Czajkowa przyjechali:

- Andrzej Grzyb – Poseł na Sejm RP

- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Marzenę Wodzińską reprezentował Jerzy Szukalski

- Krzysztof Dziedzic – Sekretarz Miasta i Gminy Opatówek

- Ewa Kubiak – Dyrektor RBS Lututów Oddział w Czajkowie

Do Czajkowa na Święto Kobiet przyjechała także 25-oosobowa delegacja z zaprzyjaźnionego Opatówka z Panią Violettą Galant Kierownik GOPS w Opatówku.

Wójt Henryk Plichta podkreślił w swoim wystąpieniu rolę kobiety w życiu rodzinnym, społecznym i gospodarczym. Wójt zwrócił się tymi słowami: „ Drogie Panie! Wasza obecność tutaj nie jest przypadkowa. Jesteście osobami, dzięki którym nasza mała gmina pięknieje i się rozwija. Jesteście osobami, które znacząco wpływają na postrzeganie naszej gminy na zewnątrz. Wasza dobroć płynącą z serca, powoduje że nierzadko, jesteśmy podawani jako przykład dobrej współpracy samorządu, stowarzyszeń i mieszkańców gminy. Kochane Panie dzisiaj przy okazji Waszego Święta dziękujemy za uprane koszule, za czyste skarpetki, za to, że przygotowujecie pyszne potrawy, że czujemy się przy Was bezpieczni. To Wy dbacie o nasz wygląd i o to że czujemy się dowartościowani i zadbani. Jesteśmy wdzięczni za każdy dzień Waszej troski. Za wszelkie dobro, które od Was pochodzi chcemy się dzisiaj nisko pokłonić.”

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Były życzenia dla zgromadzonych Pań oraz kwiaty symbolicznie złożone na ręce prezes Stowarzyszenia – Danuty Przybyłek. Wójt Gminy odczytał również życzenia od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Marleny Maląg oraz Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego.

Obecni na sali Panowie, wśród nich: przedstawiciele samorządu gminy, sołtysi, radni oraz zaproszeni goście zaśpiewali dla Pań Sto Lat.

Po życzeniach nadszedł czas na poczęstunek tortem, którego fundatorami byli: Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Sekretarz Gminy Czajków Paweł Galbierczyk, Przewodniczący Rady Gminy w Czajkowie Andrzej Puchała, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Mucha.

Podczas części rozrywkowej Gminnego Dnia Kobiet mogliśmy wysłuchać występu Zespołu JOY-friends, Zespołu Czajkowianki z Panem Lucjanem Dymarczykiem na czele.

Oprawę muzyczną spotkania perfekcyjnie przygotowali  i wykonał jak zawsze nieoceniony Dariusz Góra z Opatówka, którego muzyka porwała do wspólnego śpiewu i zabaw zgromadzonych na sali.

Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy  Panom sołtysom, radnym oraz pracownikom Urzędu Gminy w Czajkowie za profesjonalną obsługę kelnerską, Panu Zdzisławowi Sibińskiego wraz z Paniami za przepyszne potrawy, Paniom z KGW Mielcuchy, Klon oraz Salamon II za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz wszystkim Paniom, które swoją obecnością podkreśliły wartość tej uroczystości.

Zdjęcia :
Józef Lewandowski